Rubrika: Zdraví

Stačí vědět, kde hledat

Když se problémy s erekcí objeví, měl by k nim každý člověk přistupovat opravdu zodpovědně a snažit se je vyřešit tak rychle, jak to jenom bude možné. Jinak by se totiž mohlo stát, že se problémy akorát tak začnou množit.

Jakmile se jednou stane, že všechno nefunguje tak, jak by to fungovat mělo, není to velká psychická rána jenom pro muže. Je jasné, že se muž cítí neschopný, i ženy ovšem nad takovým problémem přemýšlejí. Mají pocit, že svého partnera nevzrušují a nepřitahují tak, jak tomu bylo dřív. Proto je potřeba se nad něčím takovým zamyslet a vše vyřešit tak rychle, jak to jenom bude možné.
Řešení na dosah ruky
Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak uvést vše do pořádku. Stačí mít po ruce nějaký kvalitní přípravek, díky kterému bude vše opět v pořádku. Takový přípravek se už totiž postará o to, aby všechno fungovalo tak, jak by to fungovat mělo, a to velice rychle a bez nějakých komplikací. Jestli chcete takový přípravek najít, rozhodně jej naleznete.

Milování bude opět příjemné
Možností léčby erektilní dysfunkce je ovšem mnohem víc, všechny potřebné informace naleznete na . Vždy se tedy vyplatí zaměřit se na to, abyste nalezli řešení svých problémů tak rychle, jak to jenom bude možné. Jen tak si můžete být naprosto jistí tím, že budete s výsledkem spokojeni.
Porucha erekce se tedy dá poměrně efektivně vyřešit. Věřte tedy tomu, že ať už zvolíte jakoukoliv možnost, zajisté se výsledků dočkáte. Někomu pomohou přípravky, jinému zase změna životního stylu. Chce to jenom zodpovědný přístup a dbát na to, aby bylo vše uvedeno do pořádku tak rychle, jak to jenom bude možné. Milování pak pro Vás bude opět příjemné.

Zázrak jménem brusinky

Brusinky jsou plody rostliny zvané Brusnice brusinka, která své pojmenování získala právě podle těchto malých červených plodů. Je to rostlina řadící se do čeledi vřesovcovitých, a často roste na kyselých rumištních půdách, vřesovištích a rašeliništích. Zralé plody jsou červené, a dozrávají přes bílou až průhlednou barvu, a to v období mezi srpnem a říjnem.
Význam této rostliny a jejích plodů v léčitelství je znám už od pradávna. I v dnešní době se brusinky většinou skloňují v souvislosti s infekcí močového měchýře. Bývají jednou z prvních voleb z babských rad týkajících se močových cest celkově. Jakožto nízkokalorické, na antioxidanty a vitamíny bohaté se brusinky řadí k tzv. superpotravinám.
sušené brusinky
Brusinky bývají k dostání ve formě čerstvé, sušené, nebo zpracované v podobě džusů, marmelád a dalších výrobků. Čerstvé brusinky se k nám bohužel dostávají poměrně zřídka a shánějí se celkem obtížně. Mnohem lepší je situace se sušenými brusinkami, které dnes už můžete zakoupit ve většině supermarketů. I brusinkové džusy, které si mnozí dopřávají, jsou běžným sortimentem, důležité je ale sledovat obsah cukru, který může být občas příliš vysoký, a obsah brusinkové šťávy – některé z džusů mohou být míchané se šťávou jablečnou. Může se Vám tedy jednoduše stát, že po zakoupení brusinkového džusu jste vlastně pořídili džus jablečný, do kterého bylo přimícháno 5 – 10% brusinkové šťávy.
těsto s brusinkami
 Pokud pomýšlíte na konzumaci brusinek jako na řešení urologických potíží, jsou v lékárnách často k dostání brusinkové čaje, které mohou mít na Vaše potíže blahodárný vliv. Nutné je ale začít takto léčit případnou infekci hned v prvním stadiu. Pokud je problém vážný a trvá již delší dobu, antibiotikům a související návštěvě lékaře se bohužel nevyhnete. V případě, že budete užívat brusinky preventivně nebo při zpozorování prvních příznaků, mohou Vám poskytnout skvělou přírodní léčbu těchto obtíží.

Kurkuma aneb zázračné koření žluté jako slunce

Koření, které upoutá zajisté i svou krásnou žlutou barvou. Už to pro někoho může působit optimisticky. Kurkuma se používá v kuchyni coby čerstvá, kterou tak lze oloupat a nakrájet. Ideální je přidání spíše do nakládané zeleniny a plní i funkci konzervačního prostředku.
 
Nejčastěji je však v gastronomii používaná varinta sušené kurkumy. V této alternativě lze použít k masu, do těstovin, přidat do rizota, okořenit sušenou kurkumou zapečené brambory, atd.
 curcuma longa
Kurkuma v rámci léčivého efektu
 
Koření, které náleží mezi přírodní antibiotikum s protibakteriálním i protivirovým účinkem. Kurkuma má značně podpůrný vliv ke zlepšení lidského zdraví. Napomáhá k posílení imunitního systému. Už v ajurvédské medicíně byla považována kurkuma za hlavní prostředek pro správnou funkci jater. Efektivní pro léčbu jater byla kombinace zázvoru s kurkumou. Zázvor totiž napomáhá ke zrychlení krevního oběhu, čímž je zajištěn rychlý transport kurkumy do jater.
 
Blahodárné účinky žlutého koření
 
·         působí jako silný antioxidant,
·         efektivně reguluje bakterie salmonely,
·         příznivé účinky proti zánětu žaludku i tenkého střeva,
·         pozitivní vliv v rámci léčby artitridy,
·         význačný pozitivní účinek proti potlačení časného vývoje rakovinných buněk, účinek v rámci zastavení šíření onemocnění,
·         velmi význačný efekt v rámci srdeční činnosti a prevence v rámci kardiovaskulárního onemocnění.
 
Kurkuma pro každodenní použití a trochu jinak
 
Tato krásná žlutá směs vedle velmi blahodárných až zázračných účinků na lidský organismus má však velmi rozsáhlé uplatnění a využití v jiné podobě. Pro dlouhotrvající aktivní život rozhodně stojí vyzkoušet čaj z kurkumy, který je tak coby elixírem života. V jednom litru vody vařte společně s jednou lžičkou kurkumy po dobu deseti minut, poté přidejte zázvor a odstavte z plotny. Nechte vylouhovat dalších deset minut. Potom stačí už jen přecedit a pro lepší chuť můžete dochutit lžičkou medu či citrónem.
 
Aby úsměv byl bělejší a zuby zářivější! Tak i zde efektivně pomůže toto vzácné a přitom levné koření. Postačí jen posypat zubní pastu na kartáčku kurkumou a takto si normálně vyčistit zuby. Výsledek vás mile překvapí.
 
A další vhodná varianta je v rámci pomoci dosažení krásných vlasů bez lupů. Společně za použití trochu olivového oleje a kurkumy postačí nanést na vlasy a nechat okolo patnácti minut působit. Pak opláchnout a umýt vlasy šampónem a upravit jako běžně.
kurkuma v misce
 
Efektivně a za málo peněz
 
Kurkuma disponuje mnoha kladnými vlastnostmi a především mnoha pozitivními účinky, že nelze snad ani všechny vyjmenovat. Kurkuma je zázračné koření, které je běžně k dostání i u nás a dá se zakoupit za velmi příznivou cenu. V rámci konzumace není nikterak dávka či množství na den limitováno. Tak s chutí si dopřejte tento žlutý zázrak.

Bojujeme proti rýmě

Rýma je zánět nosní sliznice, který se projevuje hustým výtokem z nosu, pocitem plných a ucpaných dutin, doprovázený kýcháním, svěděním a smrkáním. Docela dost, na to, že jde jen o rýmu…, která navíc jednomu dokáže otrávit několik dní.

KDE SE RÝMA BERE?
Příčinou bývá nakažení kapénkovou infekcí, kdy se bacily usadí na sliznici, oslabí organismus a vytvoří zánět. Zánětlivé změny vždy v různé míře postihují také sliznici vedlejších nosních dutin. Neléčená rýma pak může přejít až do chronické podoby, a může být spouštěčem astmatu či jiných vážných potíží, jako je třeba nedoslýchavost nebo zhoršená artikulace.

PREVENCE JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ.
Těžko se rýmě ubráníte. Můžete ale omezit možnost nakažení. Stačí, když budete dodržovat pár základních pravidel, abyste ochránili váš organismus před infekcí.
1.       Dodržujte osobní hygienu, myjte si pravidelně ruce a používejte jednorázové kapesníčky.
2.       Otužujte se, abyste zvýšili odolnost organismu.
3.       Jezte stravu bohatou na vitamíny a minerály.
4.       Dodržujte pitný režim.
5.       Spěte dostatečně dlouho a pravidelně.
6.       Hýbejte se, cvičte a pobývejte často v přírodě.
7.       Vyhýbejte se stresu.
8.       Omezte společenské akce, koncerty, divadla.
9.       Vyhýbejte se cestování hromadnou dopravou.
10.   V zimních měsících se dostatečně oblékejte.

OČKOVÁNÍ PROTI CHŘIPCE.
Očkování se doporučuje především pro starší lidi, děti, nemocné a ty, kteří mají sníženou imunitu. Očkování má asi 70% úspěšnost, a chrání pacienty po dobu jednoho roku.

LÉČBA.
Léčit rýmu není nic těžkého. Pokud máte rýmu doprovázenou teplotami, je vhodné dopřát si klid na lůžku. Ke zmírnění otoku sliznic a k uvolnění dutin použijte sprej nebo kapky, buďte v klidu a teple, a nezapomínejte na dostatek tekutin. Pokud nedojde k nějakým komplikacím, užití antibiotik nebude zapotřebí. Vhodné je také inhalovat, abyste si uvolnili nosní sliznice. Působení horké páry se solnými nebo éterickými oleji či bylinkami má blahodárný vliv v boji proti rýmě.

Domovy se zvláštním režimem jsou profesionální instituce

Jde i vám o to, aby se měli vaši blízcí velmi dobře a aby o ně bylo skvěle postaráno? Pokud je tomu tak, měli byste vždy zajistit to, že dostanou profesionální péči. Díky ní si budete jistí tím, že mají všechno, co je potřeba a že se nestane, že by se nějak zranily. Pokud se o ně potřebujete postarat a nemůžete se jim věnovat celý den, jelikož chodíte do práce, měli byste se vždy obrátit na specialisty, kteří vám dají skvělou pomoc a se kterými bude všechno v pořádku. Jednoduše se s nimi dohodnete na spolupráci a garantujeme, že domov se zvláštním režimem je pro vás vhodným řešením.

Vždy jsou tam zaměstnáváni pouze profesionálové ve svém oboru, se kterými se snadno na všem dohodnete a se kterými bude péče na velmi vysoké úrovni. Proto vám bude všechno vyhovovat a budete se moci spolehnout na to, že jste dostali pomoc, která splní všechna vaše přání a požadavky a která je pro vás správná. Navíc jsou dnes na jednotlivých odděleních nastaveny parametry tak, aby byla podle toho, v jaké jsou pacienti kondici, zajištěna péče. Proto se nestane, že by byl nějaký pacient zanedbáván, jelikož je na oddělení málo zaměstnanců. I proto je pro vás toto řešení správné a bude vám stoprocentně vyhovovat.

Nebojte se, že byste nedostali všechny informace

Vždy dostanete od tohoto centra všechny potřebné informace. Proto se nestane to, že byste cokoli nevěděli nebo že byste neměli správné informace o tomto všem. I díky tomu je toto řešení správné pro všechny, kteří chtějí dávat svým blízkým skvělou péči a díky komu pro vás bude všechno v pořádku. Neváhejte se i vy o tomto všem doopravdy jednoduše přesvědčit. Podívejte se na reference a recenze, které tato centra dostala. Budete si díky tomu jistí tím, že se vám spolupráce vyplatí a že nebude doopravdy vůbec nic zanedbáno.

Celer nejen jako léčivá potravina

Celer je známá zelenina, která najde velké uplatnění v kuchyni. Může se jíst syrový, používá se také jako dochucovadlo polévek, omáček a mnoha dalších pokrmů. Přidává se také do salátů, ale i do vařených jídel. Celer nakrájený na plátky se může smažit stejně jako řízky. Jeho výhodou je, že během vaření neztrácí vitamíny.

CELER LÉČIVKA
Ø  Listy jsou bohaté na vitamín A
Ø  Kořen je bohatým zdrojem nejen vitamínů B1, B2, B6 a C, ale také draslíku, hořčíku, vápníku, železa, fosforu, sodíku, kyseliny listové a mnoha aminokyselin.

LÉČIVÉ ÚČINKY
Ø  Snižuje hladinu cholesterolu
Ø  Snižuje krevní tlak
Ø  Ulevuje od zácpy
Ø  Snižuje riziko rakoviny žaludku a tračníku
Ø  Napomáhá při hubnutí
Ø  Zlepšuje funkci ledvin
Ø  Urychluje odstranit ledvinové kameny
Ø  Pomáhá k detoxikaci těla
Ø  Reguluje hormony
Ø  Zklidňuje nervový systém

PĚSTOVÁNÍ
Tato kořenová zelenina je dvouletka, což znamená, že v prvním roce pěstování tvoří zelenou hmotu a ve druhém roce kvete. Mladé sazenice vysazujeme na záhon koncem května. Necháváme rostlinkám rozestupy 30 cm, protože potřebují více místa. Celer potřebuje více světla a dostatek vody. Pamatovat musíme i na časté okopávání a pletí.

DRUHY CELERU
Ø  Řapíkatý – používá se nadzemní část rostliny (řapíky), které se konzumují většinou zasyrova. Je velmi zdravý, ale v naší kuchyni ještě není tak populární. Hodí se jako přísada do salátů i k masitým pokrmům. Díky nízkému obsahu kalorií se doporučuje jako dietetická zelenina.

Ø  Kořenový – používá se hlavně bulva, ale i listy. Výborně ochucují polévky i omáčky. Ze strouhaného celeru snadno připravíme pomazánky a saláty.

Ø  Listový – používají se hlavně voňavé listy, a to do polévek i pomazánek. Listy můžeme také zmrazit nebo nasušit.

OCHUTNEJTE….
Celerové chipsy – tuto zdravou pochoutku si snadno připravíte doma. Očištěný celer nakrájejte na jemné plátky, které osmažte naoleji a ochuťte solí.

Celerové sušenky – zdravá a chutná svačinka. Uvařte tři velké brambory, které pak oloupejte a nastrouhejte najemno. Přidejte 100 g nastrouhaného celeru, jedno vejce a sůl. Vypracujte těsto, které následně vyválejte a nakrájejte na čtverečky. Ty potřete rozšlehaným žloutkem, posypte solí a sezamem. Peče se několik minut v troubě rozehřáté na 160°C.

Naše chodidla a jejich stesky

Naše nohy fungují jako základní opěrná část těla.  Jsou speciálně vyvinuté a plní nám běhen našeho života hned několik funkcí:

1.       Zajišťují správný přenos váhy těla na zem.
2.       Umožňují nám pohyb z místa na místo.
3.       Předávají našemu mozku svými kožními, svalovými, kloubními i šlachovými nervovými receptory informace o prostředí, na kterém stojí.
4.       Dokážou se adaptovat na terén.

Aby se nám nohy správně vyvinuli, potřebují mít již v dětství úplnou volnost. Bohužel více než 30% dětí přichází již do školy s poškozenýma nohama. Poškození pak znamenají nejen omezení pohybových aktivit, ale mají také negativní vliv na zdravotní stav celého organismu. To má pak za následek bolesti nohou, kyčlí, kolen, ale také bederní páteře a dokonce bolesti hlavy.

Nohám nejvíce škodíme tím, že nosíme nevhodnou obuv. Nošením vysokých podpatků nejen měníme zatížení nohou, ale také posouváme těžiště těla, čímž si ničíme nejen nohy, ale také páteř.

Neošetřené problémy chodidel pak způsobují bolesti při chůzi a můžou nám přivodit další vážná, někdy i dlouhodobá onemocnění. Proto bychom neměli podceňovat různé pálení, mravenčení, bolesti, otoky a další nenápadné potíže, které signalizují nastávající problém.

Celé plosky nohou jsou pokryty akupresurními body. Dnes se jimi zabývá reflexní terapie, která nám může pomoci odhalit různé zdravotní problémy ještě dříve, než nabudou chronického stavu.

Pomoci od bolesti můžeme našim nohám řadou zdravotnických pomůcek:
–      Podpatěnka – je určena ke zmírnění bolestí například při ostruhách na patě.
–      Chránič paty – chrání patu před otlaky.
–      Srdíčko – podepírá příčnou klenbu.
–      Tvarované zdravotní vložky vytvořené na míru.
–      Meziprstní silikonové korekční pomůcky.

Pokud nás trápí bolesti nohou a chodidel, je vhodné se nejprve nechat vyšetřit pediatrem, který nám doporučí správnou variantu léčby. Pokud si sami „naordinujeme“ léčbu, mohlo by se nám stát, že si přivodíme ještě větší zdravotní potíže.

Pýcha a pád potravin z Polska

Česko prý zneužívá kontroly potravin, a systém, který má sloužit k objektivnímu odhalování případů ohrožujících spotřebitele, je zaměřen právě na polské potraviny.

Jistě si vzpomenete na potraviny z Polska s příchutí průmyslové posypové soli. Jeden by řekl, že další potraviny již z Polska dovážet nebudeme. Proč se tomu tak nestalo? Nejspíš proto, že nízká cena je u nás tím nejchutnějším kořením.

Vždyť slýcháme každou chvíli, že se máme v obchodě vyhnout masu pocházejícího z Polska. Jakémukoliv, snad preventivně…. Před třemi lety byly denně kritizovány polské krůtí řízky obsahující nadměrné množství vody, kuřecí maso s bakteriemi salmonely, nepřesné údaje o složení polských paštik a plno dalších problémů.

Vynechat bychom neměli ani případy, kdy se muselo nechat stáhnout z prodeje 3,5 milionu vajec z Polska kvůli podezření na salmonelu, nebo kdy se v mase našly zbytky antibiotik. A co třeba polská zmrzlina? Pokud si myslíte, že ji Poláci vyrábějí z kvalitních potravin, hluboce se mýlíte. Místo vanilky do ní přidávají piperonal, který se používá na hubení vší. A na polské rýži s olovem byste si asi také nepochutnali.

Chránit spotřebitele před nebezpečnými potravinami je velmi složitý a náročný úkol. Někteří výrobci mají bohužel stále nové nápady, jak potraviny znehodnotit.

Ovšem ne všechny polské potraviny jsou závadné. Dá se u nich nakoupit spousta vynikajících lahůdek. Většina z nich je však určena k vývozu, většinou na západ, protože patří mezi ty dražší. Na trhy zemí, kde spotřebitelé stále preferují cenu před kvalitou, se dodává méně kvalitní zboží.

Údaje na obalech – nenechte se ošálit….
Země původu se sice na potravinách musí uvádět, ovšem z některého obalu se nedozvíte skoro nic. Přitom by na každém obalu mělo být uvedeno, kdo za potravinu zodpovídá.

Ovšem ne pokaždé musí jít o výrobce, na obalu může totiž být uveden prodejce nebo dovozce, což může být pro konečného spotřebitele matoucí.

Jak na kvalitní spánek

Večer špatně usínáte, dlouho se převalujete a nemůžete zabrat? Počítání oveček už je pro vás každý večer pravidlem? Nebo naopak vytuhnete jako když vás do vody hodí a do minuty nevíte o světě, ale v noci se budíte a nedaří se vám znovu zabrat? Nebo možná spíte jako mimino celou noc, ale ráno máte pocity nevyspání a musíte se hodně dlouho přemlouvat, abyste vstali do práce? Pak je nejvyšší čas to změnit a sami uvidíte, že se ráno budete probouzet lépe. I když se možná do práce nebudete těšit, rozhodně budete ráno více fit než doposud.
ustlaná postel

Možná totiž někde děláte chybu. Stačí se zaměřit na důležité a ověřené aspekty, které jsou klíčové pro kvalitní spáneka pak možná brzy přijdete na to, kde se stala chyba.
Možná byste ani nevěřili kolik věcí můžete v této oblasti sami ovlivnit.

·         Základem je především dobře vyvětraná a nepřetopená místnost (ideální teplota v ložnici by se měla pohybovat mezi 17 – 19 °C, protože chladnější teplota prospívá kvalitnějšímu spánku).

·         Chybět nesmí ani kvalitní a pohodlná matrace.

·         Pro ložnici zvolte světlou barvu výmalby.

·         Pozdě večer byste už také neměli jíst nebo alespoň ne těžká jídla

·         Vhodné je také zajistit dokonalou tmu a vypnout všechny přístroje, které vydávají záření
člověk pod peřinou

A pokud všechny tyto rady už dodržujete, ale ještě byste chtěli udělat něco více, pak vsaďte na bylinky, které jsou v této oblasti také ověřeným pomocníkem. Třeba takový večerní šálek čaje s meduňkou nebo levandulí umí udělat hotové zázraky. Vhodné jsou také aroma oleje nebo spreje, kterým můžete lehce stříknout na ložní prádlo a do prostoru.

Teď už nebudete muset do nekonečna počítat ovečky, stačí si jen v ten správný čas lehnout do postele a všechno ostatní už přijde (pokud se tedy budete držet výše uvedených rad). Není nad to, se vyspat do růžova a probudit se ráno plni energie a elánu do nastávajícího dne.