Rubrika: Web

Měření návštěvnosti webu

Nemluvíme teď o nějakém rozmaru, ale o nezbytnosti, bez které nezjistíte, zda vám na web chodí lidé a obsah je zajímá. Sledování statistik rozhodně není nuda, je to skvělý způsob, jak vylepšit svůj stávající web k dokonalosti. Google Analytics je nástroj, který vám pomůže.
grafy na pc

Neobávejte se složitostí

Je to snadné a není třeba se bát. Stačí si jen založit bezplatný účet a potom přidat na svůj web měřící kód. Vždy když se později přihlásíte k účtu budete mít přehled o tom, kolik lidí navštívilo web i odkud lidé přicházejí. Báječné na věci je, že získáte přehled o tom, jaký obsah návštěvníky nejvíce zajímá a kolik na webu stráví času. Co je velmi důležité, je statistika toho, zda se vrací ti stejní lidé nebo přicházejí nový. Vidíte i kolik lidí je v tu chvíli online.
grafy v novinách
Měření návštěvnosti je důležité, a je skvělé že jsou pro to i tyto nástroje. Sami si tak ověříte, jestli lidé na náš web chodí, a zjistíme co je nejvíce zajímá. Ve své podstatě zjistíte chování lidí na stránkách. Podle potřeby si pak můžete stránky upravit. Kontrolovat statistiky bychom měli pravidelně třeba každý týden, jen tak budeme v obraze. Někdy lidé vymyslí skvělou online službu, ale diví se, proč ji lidé nevyužívají, často to může být způsobeno tím, že na web téměř nikdo nechodí. Ono zajistit, aby měl web dobrou návštěvnosti chce velkou dávku píle a úsilí, a bez určité znalosti toho, jak věci fungují se neobejdeme. Založením webu tak práce nekončí naopak začíná, je na každém, jak se k tomu postaví. Navštěvovaný a oblíbený web tak může mít každý, ale nikdo nemůže čekat, že to bude bez práce a toho že věci věnuje svůj čas. Někdy lidé nechodí díky špatnému technickému nastavení webu, a pak je třeba v této oblasti zapracovat.
pruhované ponožky muže

Jak si zvýšit návštěvnost zdarma?

Můžete zkusit přispívat do komentářů, určité weby nabízí i možnost vložení vlastních www stránek. V praxi si pak můžete ozkoušet kolik lidí tento odkaz přivedl právě k vám.

Web amos-ova.cz

Objasněnost kybernetických útoků není ani padesátiprocentní

V roce 2017 tento počet poklesl ve srovnání s rokem 2016 o padesát případů, přesto je to stále velmi vysoké číslo. NÚKIB tedy musel řešit v průměru čtyři až pět kybernetických útoků týdně. Každý pracovní den téměř jeden nový útok. Přitom procento vyřešených případů není nijak vysoké, v roce 2016 se jich podařilo objasnit 106 a v loňském roce pouhých padesát. Záleží pochopitelně na typu útoku, některé útoky se objasňují složitěji.
Většinou se počítačoví piráti zaměřují na státní instituce, v roce 2017 došlo k útoku na Ministerstvo zahraničních věcí. Útočníci se zaměřili na e-mailové schránky, odkud proudila data neznámo kam, dotklo se to i samotného Lubomíra Zaorálka, tehdy v ministerské funkci.
útok hackera

Trestná činnost hackerů se zaměřuje především na státní instituce

Další závažný problém představuje napadení serverů systémem DDoS. V principu jde o to, že v jednu chvíli se začnou k zaměřenému webserveru přihlašovat statisíce koncových stanic a ten nemůže pochopitelně takovému náporu odolat. Server zkolabuje do několika minut a webová stránka je v tomto okamžiku nepřístupná, pokud nemá někde zrcadlení, na které se DDoS útok nezaměří. O tomto typu kyberútoku začala informovat média již před několika lety, vždy šlo opět o státní subjekty, terčem útoků bývají většinou weby různých ministerstev, např. Ministerstva práce a sociálních věcí, resortu dopravy a Ministerstva vnitra. DDoS útoky využívají také nezabezpečených smart telefonů a televizí s kamerami, které používají jako přístupové body pro připojování k webovým serverům.
novinka kryptoměna
Cíle útoků bývají různé, někdy si chce dotyčný pouze ověřit své znalosti a prolomit bariéru zabezpečení, tím si kupříkladu kompenzuje pochroumané sebevědomí. Anebo jde o zášť vůči státním orgánům, častokrát ve formě podstrkovaných falzifikátů jejich webů se škodlivým kódem (virem). Horší situace nastane u kybernetického útoku s cílem vymáhat nějaký finanční obnos. Pokud je útočník skutečný odborník a požaduje vyplacení výkupného např. ve virtuálních penězích, stěží se pak takový případ objasňuje. 

Web amos-ova.cz

Skvělá internetová lékárna

Webových stránek s lékárnami je mnoho, ale je tu jedna, které se jen obtížně konkuruje. Přináší totiž svým zákazníkům nejen léky a doplňky stravy, ale i potřeby pro děti a maminky, Bio potraviny, výživu pro sportovce, chovatelské potřeby a různé věci do domácnosti. Celkem je to 35 tisíc věcí, souvisejících se zdravím, které se zde dají koupit. Navíc se na jejich stránkách můžete online poradit s lékárníkem, proto tento web pomáhá mnoha lidem.
Internetová Lékárna.cz patří pod společnost Pears Health Cyber, jenž podniká ve zdravotnictví a farmacii. Podporuje lidi ve správném životním stylu, ale zároveň jim vždy dává možnost volby, pokud jde o jejich zdraví.
 léky za vitrínou
V ONLINE LÉKÁRNĚ SE ZEPTAT NEBOJÍTE
Již půl roku funguje na webu každý den odborné poradenství, které zdarma poskytuje skupina čtyřiceti kvalifikovaných lékárníků. Na rozdíl od jiných internetových lékáren na reakci zde nemusíte čekat. Radu dostanete do necelé minuty, což je velkou výhodou služby, která významně ušetří čas. Pacient téměř okamžitě ví, jak se má v dané situaci zachovat, např. jaké má zvolit dávkování léků, jaké mají nežádoucí účinky a zda je může kombinovat s ostatními léky a doplňky stravy, které již užívá. V kamenné lékárně bývá mnohdy na otázky málo času a chybí i soukromí.
Další nespornou výhodou je, že záznam chatu je zaslán zákazníkovi na email, může si jej tedy uložit nebo vytisknout. Poradna je přístupná všem, ani nemusíte být zákazníky e-shopu.
poličky v lékárně

 
JAK TO MŮŽE FUNGOVAT V BUDOUCNOSTI
Mluví se o možnosti prodávat po internetu i léky předepisované lékařem, když vydávání e-receptu bude již povinné. V některých cizích zemích to již funguje, zda to zákon umožní i u nás, se teprve uvidí.
Online poradna na webu se snaží zvyšovat důvěryhodnost odbornosti lékárníka s internetem a podporovat budoucnost v telemedicíně, tedy v digitalizaci zdravotnictví.

Web amos-ova.cz

Kam bychom se měli obrátit?

Pokud chceme návštěvnost webu zjistit s přesností na několik desetinných míst, měli bychom popřemýšlet o nějakém opravdu výkonném SEO nástroji, který nám dovolí sledovat tuto veličinu s opravdovou přesností. Nevyplatí se tak investovat do nějakých nástrojů, které akorát pěkně vypadají, nabízejí nám však opravdu jiné činnosti a produkty, než které chceme, což je problém valné většiny z nich. Proto na internetu existují nejrůznější brožurky a návody ohledně toho, jaký SEO nástroj byste si vlastně měli vybrat.oranžový nápis „internet“ schovaný v prostoru

Nejlépe uděláte, když zůstanete http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/klymciw-zustane-po-operaci-v-umelem-spanku-nejspis-az-do-stredy/1572900 u zdarma nástrojů. Všechny tyto věci lze měřit naprosto zdarma, aniž byste potřebovali nějakou nadupanou profesionální verzi nástroje, který vás bude stát několik desítek dolarů měsíčně, ne-li stovek, a ještě k tomu si zakoupíte funkce, o které zkrátka nemáte zájem. Sledovat návštěvnost můžete s nástroji, které vám poskytují internetové vyhledávače zcela zdarma, ba právě to je důvod, proč byste měli jít zrovna k těmto nástrojům – informace budete mít přímo od zdroje a to, aniž byste zaplatili jedinou kačku.

Ne všichni však mohou najít v tabulkách a grafech smysl, někteří se mohou cítit naprosto ztracení, zejména pokud zrovna ve škole nedávali pozor. Pokud se proto tak cítíte, není nic jednoduššího, než si otevřít internetový návod a prostě si to přečíst. Najdete jich více než dosti skoro ve všech jazycích a pokud by vás to zajímalo do hloubky, existuje také celá řada kurzů, kde vás naučí pracovat s těmito nástroji, tyto kurzy jsou však již zpoplatněny, takže budete muset zase počítat s investicí navíc.definice internetu v anglickém slovníku pojmů

Jestli vás ale trápí nedostatek informací, není nic jednoduššího, než si najmout profesionála, který návštěvnost bude sledovat za vás a případně vám také řekne nebo vás upozorní na to, pokud návštěvnost nějakým výrazným způsobem poklesne nebo naopak se drastickým způsobem zvýší oproti normálu. Můžete tak být připraveni okamžitě reagovat a činit nezbytné kroky.

Web amos-ova.cz

Internet Praha 4


Pokud byste si přáli naše skvělé internetové připojené, které je dostupné i v Praze 4, tak byste měli udělat ten první krok a rozhodnout se ještě hned dneska a všechno bude skvělé a bude se vám to opravdu moc líbit. Dopadne to skvěle a budete nadšení, to si pište. Vyberte si od nás z naší nabídky tohle všechno. Budete spokojení. Náš internet Praha 4je vysokorychlostní, opravdu skvělý a za nízké ceny, takže to je opravdu ideální kombinace, takže se ničeho nebojte a dopadne to skvěle. Budete nadšení a budete spokojení ve všech směrech.
globalizace a technologie
Určitě byste se měli rozhodnout ještě hned dneska a vybrat si z naší nabídky tohle všechno. Na našich stránkách najdete několik možností a několik vypsaných míst kde náš internet působí, takže se ničeho nebojte a rozhodněte se ještě hned dneska. Dopadne to prostě skvěle. Čím dříve se rozhodnete a požádáte o naše služby, tak tím dřív budete mít náš vysokorychlostní, levý internet u vás doma a to se jistě vyplatí, nemyslíte?
úprava fotografie

Rychlost

Pokud byste se chtěli rozhodnout a vyberete si rychlost a vysokou kvalitu internetu, tak byste měli udělat tohle všechno co nejrychleji. Tohle všechno dopadne skvěle, to je jasné. Na našich stránkách budete mít všechny informace. Bez internetu to rozhodně v dnešní době nejde. Všichni potřebují internet na to, aby odpovídali na emaily a byli na internetu a také i na sociálních sítích. Je to prostředek komunikace a všechno na něm najdete, co se týče informací, takže studenti, ti tohle všechno také budou potřebovat.Určitě se rozhodněte ještě hned dneska. Rozhodně tohle všechno dopadne skvěle. Pokud byste si přáli právě tohle, tak to bude skvělé. My vám všechno vysvětlíme a uděláme všechno. Určitě se rozhodněte ještě hned dneska, protože tohle bude prostě skvělé. Budete naprosto spokojení ve všech směrech a budete spokojení.

Web amos-ova.cz