Měření návštěvnosti webu

Nemluvíme teď o nějakém rozmaru, ale o nezbytnosti, bez které nezjistíte, zda vám na web chodí lidé a obsah je zajímá. Sledování statistik rozhodně není nuda, je to skvělý způsob, jak vylepšit svůj stávající web k dokonalosti. Google Analytics je nástroj, který vám pomůže.
grafy na pc

Neobávejte se složitostí

Je to snadné a není třeba se bát. Stačí si jen založit bezplatný účet a potom přidat na svůj web měřící kód. Vždy když se později přihlásíte k účtu budete mít přehled o tom, kolik lidí navštívilo web i odkud lidé přicházejí. Báječné na věci je, že získáte přehled o tom, jaký obsah návštěvníky nejvíce zajímá a kolik na webu stráví času. Co je velmi důležité, je statistika toho, zda se vrací ti stejní lidé nebo přicházejí nový. Vidíte i kolik lidí je v tu chvíli online.
grafy v novinách
Měření návštěvnosti je důležité, a je skvělé že jsou pro to i tyto nástroje. Sami si tak ověříte, jestli lidé na náš web chodí, a zjistíme co je nejvíce zajímá. Ve své podstatě zjistíte chování lidí na stránkách. Podle potřeby si pak můžete stránky upravit. Kontrolovat statistiky bychom měli pravidelně třeba každý týden, jen tak budeme v obraze. Někdy lidé vymyslí skvělou online službu, ale diví se, proč ji lidé nevyužívají, často to může být způsobeno tím, že na web téměř nikdo nechodí. Ono zajistit, aby měl web dobrou návštěvnosti chce velkou dávku píle a úsilí, a bez určité znalosti toho, jak věci fungují se neobejdeme. Založením webu tak práce nekončí naopak začíná, je na každém, jak se k tomu postaví. Navštěvovaný a oblíbený web tak může mít každý, ale nikdo nemůže čekat, že to bude bez práce a toho že věci věnuje svůj čas. Někdy lidé nechodí díky špatnému technickému nastavení webu, a pak je třeba v této oblasti zapracovat.
pruhované ponožky muže

Jak si zvýšit návštěvnost zdarma?

Můžete zkusit přispívat do komentářů, určité weby nabízí i možnost vložení vlastních www stránek. V praxi si pak můžete ozkoušet kolik lidí tento odkaz přivedl právě k vám.

About amos-ova.cz