Jak na kvalitní spánek

Večer špatně usínáte, dlouho se převalujete a nemůžete zabrat? Počítání oveček už je pro vás každý večer pravidlem? Nebo naopak vytuhnete jako když vás do vody hodí a do minuty nevíte o světě, ale v noci se budíte a nedaří se vám znovu zabrat? Nebo možná spíte jako mimino celou noc, ale ráno máte pocity nevyspání a musíte se hodně dlouho přemlouvat, abyste vstali do práce? Pak je nejvyšší čas to změnit a sami uvidíte, že se ráno budete probouzet lépe. I když se možná do práce nebudete těšit, rozhodně budete ráno více fit než doposud.
ustlaná postel

Možná totiž někde děláte chybu. Stačí se zaměřit na důležité a ověřené aspekty, které jsou klíčové pro kvalitní spáneka pak možná brzy přijdete na to, kde se stala chyba.
Možná byste ani nevěřili kolik věcí můžete v této oblasti sami ovlivnit.

·         Základem je především dobře vyvětraná a nepřetopená místnost (ideální teplota v ložnici by se měla pohybovat mezi 17 – 19 °C, protože chladnější teplota prospívá kvalitnějšímu spánku).

·         Chybět nesmí ani kvalitní a pohodlná matrace.

·         Pro ložnici zvolte světlou barvu výmalby.

·         Pozdě večer byste už také neměli jíst nebo alespoň ne těžká jídla

·         Vhodné je také zajistit dokonalou tmu a vypnout všechny přístroje, které vydávají záření
člověk pod peřinou

A pokud všechny tyto rady už dodržujete, ale ještě byste chtěli udělat něco více, pak vsaďte na bylinky, které jsou v této oblasti také ověřeným pomocníkem. Třeba takový večerní šálek čaje s meduňkou nebo levandulí umí udělat hotové zázraky. Vhodné jsou také aroma oleje nebo spreje, kterým můžete lehce stříknout na ložní prádlo a do prostoru.

Teď už nebudete muset do nekonečna počítat ovečky, stačí si jen v ten správný čas lehnout do postele a všechno ostatní už přijde (pokud se tedy budete držet výše uvedených rad). Není nad to, se vyspat do růžova a probudit se ráno plni energie a elánu do nastávajícího dne.

About amos-ova.cz