První byly korzety

Pokud by se vás někdo zeptal na to, jaké nosíte spodní prádlo, dotaz by asi vyzněl malinko impotentně. Právě z tohoto důvodu se zeptáme jinak. Znáte i vy značku zvanou Triola? Tato značka vyrábí nejen spodní prádlo, ale také pánské košile. Teď nastává ta chvíle, kdy byste si měli představit, že v tomto prádle mohla chodit již vaše maminka, babička nebo dokonce prababička. Firma Triola na trhu funguje již století. Prádlo, které tato značka vyrobila, ve svých začátcích, už by asi dnešní ženy moc nechtěly. Jednalo se totiž o firmu, která vyráběla korzety pro dámy. Je velmi paradoxní, že firma, která má už tak dlouhou životnost, začala vyrábět oděvy, které již dozpívaly svou labutí píseň.
řetízky na korzetu

Nutno vzít v potaz, že se jednalo o začátek dvacátého století, kdy se do společenství tlačil charleston a domy začali obcházet prodejci s vysavači a toustovači. Později nastala moderní doba a ženy se nepříjemných korzetů začaly zbavovat.

Zanedlouho je nosily pouze ty zatvrzelé. Byly to ty, které očekávaly, že se brzy korzety navrátí do módy. Korzety, které jim mrzačily těla.

Možná si teď říkáte, jak vlastně samotné majitele napadlo pojmenovat svůj podnik právě tímto názvem. Právě proto, že jim to poradila žena. Pánové totiž byli tři a oná žena prohlásila, že jsou triola. Název byl tedy na světě. Firma bývala dokonce tak úspěšná, že si otevřela i své vlastní učiliště a firemní chatu. Samozřejmostí byl také lékař. Firma po celou tu dobu nikdy nepřestala fungovat. Po znárodnění se pouze změnil její název na Panar. Problém byl ale v tom, že v zahraničí tuto firmu nikdo nechtěl přijmout, takže bylo potřeba vrátit se k jejímu melodickému jménu.
zavazování na zádech

Dnes je možné si od této firmy zakoupit nejen spodní prádlo, ale i plavky, u kterých každoročně najdete novou kolekci. Na pláži tedy nikdy nebudete žádná buchta, která stále nosí to samé, co žena vedle.

About amos-ova.cz