Charakteristické vlastnosti halogenidové výbojky Philips MASTER CDM-R

S nástupem LED diodových technologií se postupně začal trh plnit výrobky, které vytlačovaly konvenční vláknové žárovky a spolu s nimi k tomu přispíval i rozvoj nové generace kompaktních a lineárních zářivek. Jediné zdroje, známé již desítky let, které zůstaly prozatím nedotčeny, a naopak se jim stále věnuje dostatek pozornosti, jsou výbojky. Především halogenidové. Vývojová pracoviště zavádí do praxe různé možnosti využití kovových prvků uvnitř hořáků směsí pod vysokým tlakem, aby splňovaly náročné požadavky především z hlediska nízkého příkonu a vysokého stupně podání barev.

obchod

Špičkový výrobek Philips MASTER CDM-R

  • https://www.lightpark.cz/vybojky-philips-master-cdm-r/ v provedení čiré trubice z křemičitého skla se řadí mezi vysokotlaké zdroje s velmi vysokým světelným tokem a současně relativně nízkým příkonem 80 W. Jde o optimální poměr odběru elektřiny a světelného výkonu 70 lumen na Watt.
  • určitou výhodou je patice, resp. závit E27 a možnost instalovat je do jakékoli polohy, tedy jak svislé, tak i šikmé nebo vodorovné.
  • s životností 6500 – 15000 hodin se řadí ke špičkovým modelům v této kategorii, výbojka je konstruována pro přibližně 1300 spínacích cyklů.
  • Světelný tok se pohybuje v rozmezí od 3800 do 4400 lumen, přičemž setrvává poměrně dlouho stabilní, teprve ke konci životnosti se zkracuje zhruba na 80 % původní hodnoty.

most

  • Velmi dobrý index podání barev Ra 90 dodává této výbojce vynikající vlastnosti využitelné kdekoli, kde je zapotřebí získat co nejvěrnější obraz barev osvětleného prostoru a předmětů. Je ideálním světelným zdrojem pro všechna sportoviště, nákupní zóny, výrobní a skladové prostory v průmyslové i zemědělské výrobě.
  • K opakovanému zapálení hořáku může dojít až po 15 minutách od výpadku nebo přerušení napájení, což je standardní časový interval. Zapalování trvá zhruba 30 sekund a náběh na plný výkon probíhá přibližně 3,5 minuty.
  • Nevýhodou je, že tyto výbojky nelze stmívat.
  • Konstrukce svítidel musí splňovat požadavky na tepelné namáhání patice do 200 stupňů Celsia a samotné žárovky do 300 stupňů.

About amos-ova.cz