Krycí plachta ochrání vaši vodu před nečistotami

Pořídili jste si nový zahradní bazén? V tom případě se jistě těšíte na skvělé koupání v křišťálově čisté vodě! Tento požitek si ovšem můžete dopřát pouze za předpokladu, že budete o vodu v nádrži svědomitě pečovat tak, aby se do ní nedostalo jak žádné makroskopické znečištění, tak ani nežádoucí mikroorganismy.
O mikroorganismy a jiné mikroskopické znečištění organického původu se spolehlivě postará bazénová chemie. Velkého smetí vás naopak zbaví kvalitní filtrační jednotka, bazénový vysavač anebo síťka. Nicméně to nejlepší znečištění je samozřejmě takové, které se do vaší vody nedostane vůbec, takže jej nemusíte čistit – tím si ušetříte svůj čas, energii, i finanční prostředky.

bazén

Jak tedy zabránit tomu, aby se do vody ve vaší nádrži nedostalo nic, co tam nepatří?
Prevence je základ. Důležitým předpokladem úspěchu v tomto směru je nepustit do vody v nádrži nic, co byste posléze museli dostávat ven. To znamená jediné: před každým vstupem do bazénu se důkladně osprchovat, a bezprostředně po ukončení koupání bazén zakrýt krycí plachtou. Jedině tak dosáhnete toho, že voda bude mít tu nejlepší kvalitu a nebudete jí muset věnovat přílišnou péči.

Na výběru krycí plachty na bazén si proto dejte záležet. Správně fungovat bude pouze taková krycí plachta, která na váš bazén padne jako na míru střižený oblek. Vždy před její koupí byste tak měli mít jasno v tom, jakou velikost plachty potřebujete, a pokud se vám náhodou stane, že máte nádrž atypických rozměrů, neváhejte a nechejte si zhotovit plachtu na míru. Jen v takovém případě může na bazénu dokonale sedět a nestane se vám, že by kvůli nějakému otvoru či netěsnosti dovnitř vniklo znečištění.

plavání

Vybírat ovšem můžete nejen z různých velikostí a barev krycích plachet, nýbrž si můžete zvolit i solární plachtu, která váš bazén nejen zakryje, ale zároveň se postará o ohřev vody díky sluneční energii ze slunce.

About amos-ova.cz