Zvířecí svět


NÁŠ KOČIČÍ MILÁČEK
Kočka domácí je již po tisíciletí průvodce člověka. Vždy lidem sloužila především jako lovec hlodavců, v současnosti je to hlavně společník a mazlíček.

MÝTY A FAKTA O KOČKÁCH

1.       Kočka potřebuje mléko – Je sice pravda, že mléko kočkám chutná, ale jejich střevům nedělá dobře, protože neumějí trávit laktózu. Pití kravského mléka jim způsobuje průjmy. Raději jim nabídněte speciální mléko pro kočky nebo zakysané výrobky.

2.       Kočka loví, když hladoví – To je velký omyl. I kočka nacpaná k prasknutí si ráda počíhá na myšku, protože ji to jednoduše baví. Jediný rozdíl mezi sytou a hladovou kočkou je v tom, nakrmená kočka si s hlodavcem jen pohraje, kdežto hladová svou kořist slupne.

3.       Kočka má devět životů – Kočky mají výtečně vyvinuté střední ucho, což je orgán rovnováhy, takže většinou dopadají na všechny čtyři, ale to neznamená, že si nemohou při pádu některou z tlapek poranit. Ublížit si mohou z jakékoliv výšky, když nestihnou tělo dotočit a spadnou na záda nebo bok.

4.       Zdravá kočka nezvrací – Zvracení není u koček příznak choroby. Zbavují se tak totiž chuchvalců chlupů, které se jim do žaludku dostanou při jejich pečlivé hygieně. Ve volné přírodě se vyčistí konzumací trávy.
 
VÍTE VŠECHNO O KŘEČCÍCH?
Křeček je malý, nenáročný a bystrý hlodavec, který vás sice nebude poslouchat na slovo, ale při vlídném zacházení vás odmění svojí přátelskou a zvědavou povahou.

·         Křeček je hlodavec, kterému jeho zuby neustále dorůstají, proto si je musí pravidelně obrušovat.
·         Křeček má po obou stranách hlavičky lícní torby, což jsou velké podkožní vaky. Ty slouží hlavně k přenášení potravy, kterou si křeček nosí do úkrytu. Samičky v nich dokonce nosí svá mláďata.
·         Křečci jsou aktivní pouze večer a v noci, přes den spí.
·         Jsou převážně býložraví, ale čas od času i oni potřebují bílkoviny.
·         Mají ve zvyku ukládat si zásoby potravin na zimu ve svém doupěti. Dělají to i křečci chovaní doma, a proto často najdete skoro celý obsah misky nakřečkovaný v domečku na spaní.
·         Dožívají se pouze dvou let.
·         Jejich nejdůležitějším smyslem je jejich čich. Dokonce po čichu pozná i svého majitele.
·         Na větší vzdálenost špatně vidí, a v denním světle jsou téměř slepí.

About amos-ova.cz