Co zabalit do batohu na dovolenou pod stanem


Pokud jste se rozhodli, při plánování letošní dovolené, vynechat hotel či penzion a strávit ji pod stanem, dobře se připravte. Doporučujeme si udělat před cestou seznam věcí, které budete během putování a nocování potřebovat:

1/ stan – pokud možno s dvojitou střechou

2/ karimatku – nejlépe nafukovací, aby vás po první noci nebolela záda

3/ teplý spacák – počasí bývá nevyzpytatelné

4/ mobilní vařič – ten určitě využijete na ranní čaj a ohřev konzervy pod širým nebem

5/ cestovní lékárničku – vybavte vším, co nezbytně potřebujete pro rychlé ošetření

6/ nůž, buzolu, čelovku, baterku, svíčky, zapalovač, toaletní a hygienické potřeby, hrníček, lžíci

Co si vzít na sebe?

Základem jsou dobré boty. Ty opravdu nepodceňte. Starší a dobře prošlápnuté, nejlépe kožené s pevnou podrážkou.. Vzhledem k rozmarům počasí si vedle triček, tílek, spodního prádla a kraťas vezměte i dlouhé kalhoty a teplou mikinu. Bundu zvolte lehkou a větruvzdornou .

Ponožky je dobré nabalit ve větším množství – na delší túry je navrstvit a omezit tak vznik puchýřů. Klobouk nebo čepici se štítkem vás ochrání proti úpalu, ale i dešti. Pro tento případ si přibalte pláštěnku – pončo, které snadno přehodíte přes celou výstroj včetně batohu. Navíc z něho, v případě nouze, zhotovíte nouzový přístřešek.

Vše, co si sebou nabalíte, také celou cestu ponesete, takže si celou výstroj ještě před začátkem cesty vyzkoušejte, jestli není příliš těžká. Je potřeba, aby bylo všechno dobře upevněno, nic netlačilo a neodíralo. Předejte tak pozdějším potížím na cestě. Velkou výhodou je batoh s odvětranými zády a pohodlným bederním pásem, který umožňuje dodatečné navěšení výstroje.

Nakonec do kapsy, kterou máte neustále u sebe, nabalte doklady, peníze, kartu a mobil s nabíječkou a vyrazte! Přejeme, aby se vám putovní dovolená pod stanem vydařila!

About amos-ova.cz