Co zabalit do batohu na dovolenou pod stanem

.

Pokud jste se rozhodli, při plánování letošní dovolené, vynechat hotel či penzion a strávit ji pod stanem, dobře se připravte. Doporučujeme si udělat před cestou seznam věcí, které budete během putování a nocování potřebovat:
stan v přírodě
1/ stan – pokud možno s dvojitou střechou

2/ karimatku – nejlépe nafukovací, aby vás po první noci nebolela záda

3/ teplý spacák – počasí bývá nevyzpytatelné

4/ mobilní vařič – ten určitě využijete na ranní čaj a ohřev konzervy pod širým nebem

5/ cestovní lékárničku – vybavte vším, co nezbytně potřebujete pro rychlé ošetření

6/ nůž, buzolu, čelovku, baterku, svíčky, zapalovač, toaletní a hygienické potřeby, hrníček, lžíci

Co si vzít na sebe?

Základem jsou dobré boty. Ty opravdu nepodceňte. Starší a dobře prošlápnuté, nejlépe kožené s pevnou podrážkou.. Vzhledem k rozmarům počasí si vedle triček, tílek, spodního prádla a kraťas vezměte i dlouhé kalhoty a teplou mikinu. Bundu zvolte lehkou a větruvzdornou .
poutník na cestách
Ponožky je dobré nabalit ve větším množství – na delší túry je navrstvit a omezit tak vznik puchýřů. Klobouk nebo čepici se štítkem vás ochrání proti úpalu, ale i dešti. Pro tento případ si přibalte pláštěnku – pončo, které snadno přehodíte přes celou výstroj včetně batohu. Navíc z něho, v případě nouze, zhotovíte nouzový přístřešek.

.

Vše, co si sebou nabalíte, také celou cestu ponesete, takže si celou výstroj ještě před začátkem cesty vyzkoušejte, jestli není příliš těžká. Je potřeba, aby bylo všechno dobře upevněno, nic netlačilo a neodíralo. Předejte tak pozdějším potížím na cestě. Velkou výhodou je batoh s odvětranými zády a pohodlným bederním pásem, který umožňuje dodatečné navěšení výstroje.
konev u ohně
Nakonec do kapsy, kterou máte neustále u sebe, nabalte doklady, peníze, kartu a mobil s nabíječkou a vyrazte! Přejeme, aby se vám putovní dovolená pod stanem vydařila!

Co zabalit do batohu na dovolenou pod stanem
3.8 (76%)5
.

About amos-ova.cz