Romantická dovolená na kole


Už příjezd do místa, ve kterém strávíte celý týden naznačoval, že začíná dovolená v  romantickém duchu.Penzion, ve kterém jste byli celý týden ubytováni stál na břehu rybníka. Z vašeho pokoje byl výhled na jeho stříbřitou hladinu. To vám učarovalo hned první večer. Z terasy jste shlíželi na překrásnou scenérii, lemovanou potemnělým lesem.

Hned první ráno, po společné snídani, celá vaše skupina vyjela na první, celodenní výlet. Počasí vám přálo. Sluníčko vás doprovázelo celý týden. První zastávka byla v historickém městečku, které je vzdáleno asi deset kilometrů od vašeho ubytování. Prohlédli jste si památky a pokračovali na kolech dalších dvacet kilometrů k jednomu z největších rybníků v kraji.

Asi po dvouhodinovém koupání a slunění jste se vydali na zpáteční cestu. Během celého dne jste ujeli asi šedesátikilometrovou trasu. Všichni byli sice unavení, ale k večernímu posezení jste se sešli všichni. U dobře vychlazeného piva a doprovodu kytary jste prozpívali celý večer a nikomu se nechtělo jít spát. Ale program na další den byl bohatý a tak jste se vydali ke svým pokojům, abyste si odpočli a načerpali sílu.

Během týdne se vám podařilo prozkoumat na kolech celé okolí. Hvězdicovitě naplánované výlety vám umožnily navštívit všechna zajímavá místa.Rybníky, které vám dopřávaly v tomto letním čase osvěžení, vám nabízely koupání každý den. Zastavení v písečném lomu, který byl na jedné z tras, vás překvapil nezvykle tyrkysovou vodou, kontrastující se žlutým pískem.

Nikdo z cyklistů neodolal si v ní zaplavat. Místní hospůdky, které jste míjeli, nabízely čerstvé rybářské úlovky. A tak jste se vždycky v některé z nich zastavili a ochutnali.

Poslední den jste ještě společně vyrazili na kolech na prohlídku renesančního zámku, který vévodí celému kraji. V jeho sousedství stojí klášter a malý kostelík. Součástí je i malý pivovar, ve kterém jste ochutnali místní kvasnicové pivo. Na rozloučenou. Odpoledne váš pobyt v tomto nádherném kraji končí. A vy si uvědomujete, že vůbec není potřeba vyjíždět za zážitky do ciziny. Že se dají zažít i u nás doma.

About amos-ova.cz