Souzněte s přírodou. Snižte množství igelitových pytlíků u vás doma na minimum.

Známe to všichni. Po cestě z práce si vzpomeneme, že nám doma chybí chleba. Rychle zaskočíme za roh do samoobsluhy, ale nikdy neodcházíme jen s chlebem v podpaží, nýbrž s celou nákupní taškou. Tu jsme si také sebou nevzali, a tak si u pokladny koupíme už asi stopadesátou igelitovou tašku za posledního půl roku. A doma pak vybalujeme a ukládáme do lednice a spíže.

Pomalu každý jednotlivý kus obsahy tašky je ve vlastním plastovém balení. Koš se nám zaplní nejen zbytky od večeře, ale i sáčky a všemožnými obaly. Věděli jste, že takový mikrotenový sáček či igelitová taška se v přírodě na skládce rozkládá stovky či tisíce let? A že lidstvo za jeden rok vyprodukuje přibližně 1 bilion takového odpadu? A přitom řešení je tak jednoduché a prosté.

Dnes jsou k dostání nádherné plátěné a jiné látkové tašky. Některé poskládáte do malého rozměru, takže jsou prakticky pořád po ruce v kabelce, autě, batohu, jiné se složit sice nedají, ale jsou to takové designové kousky, že se jimi budete doslova chlubit a okolí kochat nad jejich krásou. Pokud máte v rodině šikovnou švadlenku, poproste o ušití a vlastnoručně si ji pak vyzdobte. Nemáte-li takovou možnost, projděte stránky na internetu nebo zajděte do obchodu ve městě a vyberte z nepřeberného množství. Hned budou nákupy příjemnější.

Dnes je trendem zabývat se ekologií. A je to jen dobře. I vy tak můžete přispět k lepšímu žití na naší planetě a neprodukovat po každé návštěvě supermarketu odpad v podobě plastových sáčků. I ty se dají nahradit síťkami a látkovými pytlíky. Navíc vydrží velmi dlouho. Jsou omyvatelné, lehkou dírku snadno zašijete jehlou a nití a nevypratelnou skvrnu lze lehce zakrýt třeba nápadnou broží či plackou.

Dnes jsou na trhu i plně kompostované, rozložitelné sáčky a kelímky. A to je rozhodně krok vpřed. I vy vyrazte tímto směrem. Začněte už dnes.

About amos-ova.cz