Levandulový ráj

Jižní část Francie nabízí snad vše od vrcholků hor přes vinice až moře. Hlavním městem Provence je Marseille. Tamní malá města jsou kulturně bohatá a gurmáni si vychutnají pravou francouzskou domácí kuchyni. Ideální dobou pro návštěvu tohoto překrásného kraje je období od pozdního jara do začátku podzimu, nejtepleji je samozřejmě v sezóně. Rájem je zdejší moře především pro vyznavače kitingu nebo windsurfingu.
Côte d´Azur je známé svými krásnými plážemi, určitě vám něco řeknou města Nice nebo St. Tropez (ano, přesně odtud pocházel onen nám dobře známý četník v podání slavného Louise de Funes).
věž v Paříži.jpg
Co se týká ubytování, záleží na vašich finančních možnostech, najdete zde hotely jak pro bohaté klienty, tak i pro běžné turisty.
Své krásy vám nabídne i samotná Marseille nebo známý ostrov If (znáte jistě ze slavného románu o hraběti Monte Christo), kam se dostanete lodí z přístavu Vieux.
Naprostým přírodním unikátem je Grand canyon du Verdon, patří mezi nejhlubší v Evropě, jeho hloubka je až tři čtvrtě kilometru.
město ve Francii.jpg
Kudy do ráje a na co si dát pozor
Ten komu se zasteskne po moři, ale chce zároveň poznat i něco jiného, může volit nejjednodušší cestu, a to autem. Při cestě pečlivě dbejte všech dopravních předpisů, pokuty se totiž platí přímo příslušníkům policie hotově. Rychlejším, ale i dražším způsobem, je cesta letadlem, která trvá něco málo přes dvě hodiny.
francouzské levandule.jpg
Pro členy Evropské unie stačí k cestování jako doklad občanský průkaz. Domluvíte se zde samozřejmě francouzsky, ve větších městech můžete uplatnit i své znalosti jazyka anglického.
Kousek tohoto ráje si můžete ale přenést i k sobě domů, kdo by nechtěl mít provoněný byt levandulovou vůní. Není nic jednoduššího než si okno vyzdobit květináčem s levandulí. Z městečka Éz si zase můžete přivézt některý z proslulých francouzských parfémů.

About amos-ova.cz