Cesta k postavě snů

Zdravá a vyvážená strava jsou samozřejmým základem veškerých pokusů o úbytek váhy. Rozhodně se však nevyplácí hladovění, které k úspěchu dozajista nevede, spíše naopak, může vás dovést k nepříjemným zdravotním problémům. Jednak takto lze dojít k nezdravému a příliš rychlému hubnutí, to má za následek oslabení organismu, další možností je pak přejídání, kdy si tělo zkrátka poručí a vy nebudete schopni vydržet takovýto psychický nápor.
běžkyně s kšiltovkou.jpg

Namísto hladovění se tedy doporučuje sestavení vyváženého jídelníčku, obsahující dostatečné množství ovoce, zeleniny, ale i bílkovin. Podstatné také je pravidelné stravování, kdy byste měli sníst 5–6 menších porcí za den. Tělo tak bude dostávat potřebné množství živin ve zdravých dávkách a bude s nimi moci efektivně nakládat.

Nezapomínejte také na dostatečný přísun tekutin, kdy je zcela ideální čistá pramenitá voda. Člověk by měl průměrně za den vypít 2–3 litry, při pravidelných pohybových aktivitách je však tekutin zapotřebí více.

Jak je všeobecně známo, vyplatí se vyhýbat slazeným perlivým nápojům, stejně tak i potravinám s příliš vysokým obsahem cukrů, tedy nejrůznějším čokoládám a cukrovinkám. Dozajista však občas zhřešit můžete, bude-li to po zaslouženě po odvedeném výkonu.

Bez pohybu to nepůjde


Nelze opomíjet nutnou pohybovou aktivitu, při níž zpevníte své tělo a zbavíte se přebytečných kilogramů. Naprosto ideální a snad nejefektivnější způsob je posilování těla s vlastní váhou, účinný je však také běh či plavání, sloužící k posílení všech svalů.
osobní váha.jpg
Dozajista dbejte i na maličkosti, které mnohdy dělají velké rozdíly. Příkladem může být vyjití schodů namísto užití výtahu.
Samozřejmě celý proces lze i podpořit a urychlit doplňkovými látkami v podobě nejrůznějších léků , vitaminů a doplňků stravy. Mějte však na paměti, že se nelze čistě spoléhat pouze na jejich účinek a že je zapotřebí poupravit celkový životní styl.

About amos-ova.cz