Jak se přestěhovat s dodávkou

Přestěhovat celý byt a ušetřit za stěhovací firmu, je to vůbec možné? V dnešní době to problém není vzhledem k tomu, že existují půjčovny dodávek Praha 9, kde je možné zajistit vozidlo na několik hodin, na celý den nebo na několik dnů, podle potřeby, a to včetně krytého přívěsu.

rovná silnice

Když si spočítáte úsporu financí, pak vám jistě nebude divné, že tyto služby využívá spousta zájemců, a že mohou být vozidla zamluvena na několik týdnů dopředu. Pronajmout si vůz není nic obtížného, podstatné je však dohlédnout na to, abyste jej vrátili v pořádku a aby přestěhování neskončilo nějakým malérem. Na co si především dát pozor?

večerní provoz na dálnici

Přebírejte vozidlo ve dvou – a pořizujte fotografie, aby bylo jasné, v jakém stavu jste vůz obdrželi. Půjčovna neodpouští žádné škrábance, odřeniny, promáčknuté plechy, poškozené disky kol atp. Raději jeďte pomalu a v poklidu, vyhýbejte se velkému provozu, než riskovat nějaký zbytečný problém.

Sjednejte si pojištění – vyplatí se uzavřít vlastní pojistku pro případ poškození vozu vaší vinou. Zjistěte si také rozsah pojistného plnění, abyste pak nebyli nemile překvapeni.

Pronájem vozu i s řidičem – to se může hodit, když si nejste jisti svým řidičským uměním a chcete mít jistotu ohledně provozu vozidla. Tehdy zodpovídáte pouze za zavazadlový prostor, resp. části vozu, s nimiž přijdete do přímého kontaktu vy a vaše věci.

Dotankujte plnou nádrž – ve smlouvě bývá tato klauzule uvedena, většinou vám firma pronajme vozidlo s plnou nádrží a vy jej také v tomto stavu musíte vrátit. Pokud na to zapomenete, zbytečně budete platit penále.

Pamatujte na zabezpečení věcí v autě – neměly by být volně pohyblivé a měly by být zajištěné v ideálním případě molitanem, polystyrenem, vrstvou textilií a podobnými měkkými materiály. Právě zde vzniká nejvíce problémů při soukromém stěhování. Bude vás to sice stát více času a sil, ale rozhodně se opatrnost vyplatí.

About amos-ova.cz