Peking plný památek


Čína se pomalu ale jistě dostává do čela žebříčku světových velikánů téměř v každé oblasti. Hlavním důvodem je vynalézavost, pracovitost a také pokrok techniky a modernizace. Neméně zajímavá je ale tato země i z pohledu cestovního ruchu. Kroky turistů zde míří hlavně kvůli všudypřítomné exotice, chutím této země, náboženství, které výrazně ovlivnilo nejen kulturu, ale také architekturu, a kvůli netradičním zdejším zvykům. Pojďme se tedy společně podívat na to, co patřím mezi největší lákadla v samém srdci Čínské lidové republiky, kterým je bezesporu hlavní město Peking.

Než přejdeme k hlavním skvostům, ujasněme si, kde přesně toto město leží. Díky těmto faktům také budete mít mnohem lepší orientaci, která vám nebude na škodu při koupi letenek do Pekingu. Hlavní město se nachází na severovýchodě země. Příhodný je tak i jeho název, který v přímém překladu znamená Severní hlavní město. Zajímavostí také je, že se Peking nerozléhá na žádném významném toku, jak je tomu u většiny čínských velkých a známých měst. Celkem zde žije okolo dvaceti jedna milionů obyvatel. Rozhodně se zde tedy nudit nebudete.

Chrám nebes

Prvním lákadlem, které musí navštívit každý turista, je bezesporu Velká čínská zeď, která patří na seznam sedmi divů světa. Pokud bychom o této nejznámější zdi světa měli vyzdvihnout pouze jediné dvě fakta, nejspíš by za zmínku stála její délka, jež je okolo neuvěřitelných dvou tisíc kilometrů, a také fakt, že je tato zeď viditelná až z vesmíru. Po shlédnutí této památky můžete nasměrovat své kroky do Zakázaného města. Jedná se opravdu o město, ve kterém se nachází okolo osmi set budov, jež nám poskytnou náhled do typické čínské architektury a také nám přiblíží čínsku historii. Celý komplex je opravdu dechberoucí. Není tedy divu, že má své pyšné a zasloužené místo na seznamu světového dědictví UNESCO.

Asijské jídlo

Pokud nebudete mít ještě procházek po památkách dost, na seznam si neváhejte připsat návštěvu Chrámu nebes, Yuanmingyuan parku, kde naleznete dechberoucí ovšem dobře zachované ruiny, anebo třeba slavné čínské muzeum. Ukázkou moderní architektury může být například Pekingský národní stadion, který jste mohli vidět například díky konání letních olympijských her v roce 2008.

Při svých toulkách se nezapomeňte posilnit zdejší kuchyní, která je vyhlášena po celém světě, zásluhou celé řady specialit. Nákupy suvenýrů rozhodně také nebudou díky vynalézavosti zdejších obyvatel velkým oříškem.

About amos-ova.cz