Životní styl v těhotenství

Opravdu je tomu tak. Životní styl budoucí maminky může velmi ovlivnit budoucího potomka. Nejen při porodu, ale také v jeho životě. Je spousta věcí, na které je třeba dát si pozor. Tento stav se totiž dá prožít i lépe, než byste čekali.
těhotná blondýna
Určitě nikoho nepřekvapí informace, že v té chvíli, kdy se vajíčko uhnízdí v děloze, se tělo každé ženy začne chovat úplně jinak. Výhoda je v tom, že ženský organismus si se spoustou věcí dokáže poradit sám. I přesto je ale potřeba věnovat zvýšenou pozornost stravování.
Je třeba, aby váš jídelníček nebyl pouze pestrý, ale i bohatý. Je třeba zvýšit bílkoviny a potraviny, které obsahují vápník. Nesmíte zapomenout konzumovat v co největším množství ovoce a zeleninu. Je třeba dbát i na pitný režim. Pokud přemýšlíte nad doplňky stravy, je třeba vše konzultovat s vašim lékařem.
Ze začátku byste se nikdy neměla řídit radou, že jíte za dva. Je potřeba jíst pokrmy v množství, které bude optimální. Nikdy to nepřehánějte. Jestliže za těhotenství přiberete více než dvacet kilo, kila pak půjdou velmi těžko dolů. Doporučuje se jíst vícekrát denně v menších porcích.
Jestli je něco, co je velmi důležité, pak je to pohyb. Působí totiž dobře nejen na vaše tělo ale také psychiku. Nejbezpečnější je chůze. Pokud máte možnost, choďte pěšky z práce nebo do práce. Pokud jste byla před těhotenstvím sportovkyně, rozhodně není nutné vzdát se všeho. Lepší je ale konzultace o tomto tématu s vašim lékařem.
těhotná žena na molu
Určitě každá žena ví, že se prožívání přenáší na miminko. Je tedy třeba eliminovat negativní vlivy a obklopit se pozitivními věcmi. Je vhodné poslouchat optimistické písničky a snažit se těhotenství brát pozitivně. Určitě nečtěte na internetu články o tom, jak se některým ženám těhotenství nevydařilo podle představ. Snažte se zbytečně se nerozčilovat.
Miminko rozhodně potřebuje maminku, která bude nejen vyrovnaná ale i šťastná.

About amos-ova.cz