Skleník a zimní zahrady pro užitek, krásu a odpočinek

Jsou mezi námi lidé, kteří milují rostliny, je jedno jestli se jedná o užitkové plodiny nebo květiny. Ti si většinou pořizují na své zahradě, která může být i malá, skleník.
 
Lidé, co mají ve svém domě zimní prosklenou zahradu, tak vědí, k jakému účelu si ji pořídili nebo budou pořizovat. Pokud budou zimní zahradu využívat celoročně, tak je vytápěná a posezení při kávě nebo čaji v této zahradě je určitě velmi příjemné, protože se celý rok můžete těšit z krásy svěžích rostlin. Zimní zahrada bývá většinou orientovaná tak, aby sluneční paprsky zasahovaly do této místnosti většinou z jižní nebo ze západní strany.
zimní zahrada z verandy

Nové domy mají většinou i velké terasy, které se využívají od jara do podzimu. A pokud se obyvatelé domu rozhodnou, tak i z terasy, kterou chtějí využívat naplno i v zimě, se dá udělat zimní zahrada.
Ale vraťme se v krátkosti ke skleníkům. Když má někdo na své zahradě malý skleník, který využívá hlavně na předpěstování zeleniny nebo květin pro svou zahradu, tak je důležité, že dokáže splnit svůj účel i když je třeba nevzhledný.
V současnosti si hodně lidí okolo rodinných domů ´pěstují „anglický trávník“, který je perfektně sestříhaný a okolí domu působí příjemně upravené. Slyšeli jste už něco o „anglickém skleníku“?
V zahradní kultuře se o tomto viktoriánském skleníku vyjadřují zahradní odborníci tak, že může vaši zahradu vyzdvihnout na vysokou estetickou úroveň, že v ní doslova září. Protože je skutečně krásný a velmi precizně postavený. Každý si ho vybaví podle toho, na co ho bude používat, za jakým účelem si ho pořídí. A je jedno, jestli máte zahradu malou nebo velkou. Skleník může i přiléhat ke stěně domu a být tak jeho součástí. Viktoriánské skleníky se stavějí v různých velikostech.
stůl ve skleníku
 
Tento tip skleníku můžete využít jak na pěstování rostlin, tak příjemnou společenskou místnost – podobně jako zimní vytápěnou zahradu, nebo i ateliér apod. Využití je velmi široké a je to samozřejmě i o vkusu majitele.

About amos-ova.cz