Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí světa, to není fráze!

Na počátku 90. let, kdy se naše země otevřela světu, prolomily se hranice a lidé mohli volně cestovat do zahraničí v podstatě bez omezení. Spustila se doslova obrovská vlna zájmu o poznávání zemí západní Evropy. Nejčastějšími destinacemi českých turistů bylo Německo, Rakousko, Švýcarsko, Francie, Holandsko a Velká Británie. Pozadu nezůstala ani Itálie, což nám všem jasně ukázal film Zdeňka Trošky „Slunce, seno, erotika“.  Lidé byli zkrátka jako utržení z řetězu a museli ochutnat to, co jim nebylo dlouhá léta dopřáno. Mít možnost cestovat po Evropě a prožívat sexualitu jako přirozenou součást života, to byla tehdejší motta většiny Čechů.
výhled ze sněžky
Jak šel čas, zájem o cestování po světě, zejména po evropských zemích, trochu opadl, a lidé v Česku začali poznávat i místa v naší zemi. Měli konečně srovnání a mohli si vychutnat krásy naší země mnohem víc, než dříve. Postupně se u nás začaly budovat naučné stezky, nové vyhlídkové věže a rozhledny, sportoviště – lyžařské areály, cyklostezky a různé půjčovny sportovního vybavení. Do popředí se dostala horská turistika a vodácké putování po řekách, dokonce i takových, které vodáci běžně nesplouvají.
jezero Adršpach

Za komunistů vzdor, dnes obdiv k přírodním a historickým památkám

Za socialismu byla turistika a vodáctví jistým druhem odporu proti tehdejšímu společenskému systému, lidé měli blíž k sobě i k přírodě, dnes je volnost v tomto směru lákavá zejména pro ty z nás, kteří milují kontakt s přírodou, klid a pohodu, a potřebují se odreagovat od běžného každodenního shonu.
Česká republika je země, která má opravdu co nabídnout, je skutečným srdcem Evropy, klenotem s obrovským množstvím historických skvostů, památek, které nikde jinde nenajdete. Hrady, zámky, muzea, divadla, hradní zříceniny, staré rozhledny, městské památkové rezervace, to vše dokážou ocenit především cizinci, kteří k nám míří i z velké dálky, jen aby zahlédli alespoň na chvilku pražský Orloj, hrad Karlštejn, Národní divadlo, Adršpašsko-teplické skály, Sněžku, Český ráj, vodopády Bílého Labe … těch míst je tolik, až zrak přechází a člověku se při tom tají dech.
hrad Karlštejn
Měli bychom si vážit toho, že žijeme právě zde, Česká republika je jednou z nejkrásnějších zemí světa, až se budete rozhodovat, kam na dovolenou, podívejte se třeba na web Turistický atlas, nebo na známý portál Kudy z nudy. Inspirací je tam tolik, že nebudete vědět, kam dřív vyrazit.

About amos-ova.cz