Aktivní dovolená s cyklobrašnami a s batohem

Mezi námi je stále mnoho zájemců o netradiční způsoby trávení dovolené. Zejména mladí dobrodruzi touží vyzkoušet něco, s čím by se mohli pochlubit ostatním, překonat hranice svých možností, nebo prožít jen aktivní formu volného času, aniž by zaháleli, váleli se na prosluněné pláži a s nudou zírali na vlnící se mořskou hladinu.

cyklista s mapou

Pěšky nebo na kole

Singl trek v Novém Městě pod Smrkem – milovníci aktivní cyklistiky v horských terénech si jistě nenechají ujít nově vybudovanou stezku ve formě lesních pěšin v Jizerských horách. Ty vedou pod nejvyšší horou – Smrkem, jejich délka je přibližně 80 km, projektantem byl cyklista a designér z Walesu pan Davis. Do kopců se tu mohou vydat lidé ve čtyřech stupních obtížnosti, z nichž ty nejlehčí zvládnou i menší děti.

Cyklostezka podél řeky Ohře – Ohře má skutečně co nabídnout, není to jen nezáživný tok podél opuštěné měsíční krajiny hnědouhelných těžebních revírů, stezka je dlouhá úctyhodných 230 kilometrů a můžete tu trávit příjemný týdenní pobyt zaměřený na poznávání přírodních a historických památek. Vzhledem k nenáročnému reliéfu terénu podél řeky lze celou trasu absolvovat v poklidném tempu. Jistě vás osloví bývalé královské město Kadaň, hrad Loket, historické centrum města Žatec, v Litoměřicích je možné trasu prodloužit o Labskou stezku a pokračovat do Krušných hor po cyklistické magistrále.
zamilovaní cyklisti

Zájemci o pěší turistiku již několik let využívají nově otevřenou dálkovou trasu pro chodce s názvem Stezka podél řeky Lužnice. Do projektu se zapojilo i Rakousko, kde Lužnice pramení, délka celého úseku měří opět 230 km a projdete se pěšky podél jedné z nejkrásnějších řek v Česku s mnoha zajímavými zákoutími a přírodními úkazy. Budete obdivovat meandrující horní tok, jez Pilař, prostorný kemp Majdalena, rozvodí Staré a Nové řeky, Novořecké močály, pomník Emy Destinové, osadu Stříbřec, rybníky Vyšehrad, Vítek a Rožmberk. Na středním toku podél Plané nad Lužnicí a Sezimova Ústí se ubytujete v krásném prostředí u jezu Soukeník, budete směřovat do města Tábor a podél peřejí poblíž vodáckého kempu Harachovka se budete blížit k cíli putování za Stádleckým řetězovým mostem, zříceninou hradu Dobronice až k bechyňskému mostu Duha.

About amos-ova.cz