Užívejte si vodních radovánek

S pořízením bazénového zařízení na zahradu získáte nejen novou a skvělou zábavu na celé léto, ale také se dostaví starosti s jeho údržbou. O celé bazénové zařízení je potřeba se pravidelně a správně starat. Nejdůležitější je samozřejmě bazénová voda. Ano, právě údržba bazénové vody ve vysoké kvalitě je přímo nutností, aby Váš bazén byl vůbec vhodný ke koupání a nezměnil se v nevzhlednou a páchnoucí bažinu.

bazénová voda

Udržování dostatečného obsahu chloru a PH vody pro Vás musí být prvotním úkolem. Může se totiž stát, že se Vám v bazénové vodě začnou množit bakterie a začnou v ní růst řasy a v tomto případě už někdy může být pozdě. Ale nezoufejte, přípravek ph mínus je řešením. Ano, pokud se totiž hodnota tohoto faktoru ve vodě zvýší, což může nastat v důsledku nedostatku chloru a tím pádem množením řas nebo se také může samovolně zvyšovat, protože využíváte k chloraci salinizační jednotku, je nutné použít tento skvělý přípravek ke snížení těchto hodnot do normálu.

rodina v bazénu

Jak již bylo řečeno, je důležité sledovat hlavně dostatek chloru v bazénové vodě a také hodnoty PH vody. Oba tyto faktory lze sledovat za pomocí pravidelného používání testerů. Kontrolovat bazénovou vodu za pomocí testeru byste měli pravidelně každý týden po celou koupací sezónu a v případě vysokých veder nebo vyššího využívání bazénu byste měli kontrolu provádět dokonce i častěji. Nejen chlor byste měli používat pravidelně. Preventivně můžete používat i přípravek proti řasám či právě přípravek ph mínus, hlavně pokud dobře víte, že voda napouštěná do bazénu má tento faktor vyšší nebo pokud používáte salinizační jednotku. Pokud budete využívat k údržbě bazénové vody správné přípravky a to pravidelně a ve správném dávkování, nemusíte se ničeho obávat a můžete si vodních radovánek s celou svou rodinou užívat do sytosti po celou koupací sezónu.

About amos-ova.cz