Secondhandové příbytky? Už dávno ne

Časy, kdy se prodej mobilních domů omezoval na sortiment dovezenýchvysloužilců z jihoevropských pláží, jsou dávno pryč. Zpočátku dovážené „chaty“ v této kvalitě stačily poptávce, ale s rostoucím zájmem rostly i požadavky zákazníků.

Staré a levné, nové a dražší

Zároveň s rostoucím objemem prodejů mobilních domů se v česku rekrutují výrobci i přímí dovozci. A vede se jim dobře, dodávají na domácí trh čím dál více modelů domků na podvozcích. Rozevírají se rovněž cenové nůžky mezi novými mobilheimy vyrobenými z kvalitních materiálů, a dovezenými staršími, byť zásadně revitalizovanými domy. Tato cenová diference se pohybuje v řádech mnoha set tisíc korun. Pro spotřebitele je to pochopitelně dobrá zpráva. Nejen ti movitější, ale i ti podstatně skromnější mají nyní z čeho vybírat.

Vyjasněte si, co chcete

Zřejmě se budete rozhodovat podle účelu, ke kterému mobilní dům, domek nebo chatu pořizujete. Rybář samotář, který potřebuje sezónní příbytek u vody a úložiště náčiní, má jiné požadavky než rodina, která chce zateplenou víkendovou chatu s prostorem pro děti a možností alespoň skromně uvařit, umýt se a vyprat. A oba budou mít diametrálně odlišné představy od někoho, kdo hledá méně náročnou variantu moderního rodinného domu. Zatímco rybář se při troše štěstí cenově vejde do dvouset tisíc a rodinka zaplatí tak dvoj nebo trojnásobek, tak poslední zákazník vydá za dům asi takovou sumu, jako za malý byt v krajském městě.

Právě tato cenová a jakostní variabilita stojí za perspektivami mobilheimů. Šikovná firma zabývající se prodejem mobilních domů nejenže dodává domy kvalitně vyrobené či neméně kvalitně revitalizované, ale doplní nabídku kompletním servisem, hlavně zajištěním odvozu domu na místo a jeho připojením na sítě. Služby navíc každý zákazník ocení.

About amos-ova.cz