Postel z masivu? Skvělá volba!

Výběr nové postele není rozhodně jednoduchou záležitostí. Špatným výběrem si totiž můžeme nejen zničit spánek ale i záda. Základní otázkou, kterou si klademe je rozhodně ta, z čeho bude naše postel vyrobena. V úvahu tedy přichází kov a dřevo. Postele vyrobeny z kovu jsou dobrou a dlouhodobou volbou v případě, že se jedná o opravdovou kvalitu vyrobenou vám na míru. Tato možnost vyžaduje ale opravdu velkou investici. Z tohoto důvodu se nejčastěji používaným materiálem stává dřevo a konkrétně právě masiv. Od tohoto rozhodnutí se ale odvíjí celá řada dalších otázek. Než k nim ale dojdeme řekněme si, co se vlastně pojmem masiv skutečně myslí.
Kovová postel moderní
Pojem masiv označuje kus dřeva, který je v celku. To znamená, že se nejedná o lepenku nebo dřevotřísku. Tento fakt tak zaručuje dlouhou životnost a také originální vzhled, protože jelikož se nejedná o průmyslově vyrobený materiál je každý kus úplně jiný. S tím ale také dochází k řadě vad, které se ve dřevu mohou nacházet a následně ovlivňovat její kvalitu a životnost. Proto se přistupuje k jeho vylepšování, jež se provádí rozřezáním konkrétního kusu, odstraněním jeho vad a následným lepením. Zaručena je tak nejen vyšší nosnost ale také stabilita tvaru celé postele. Pokud si kupujete postel z masivu musíte si totiž dávat pozor na to, zda je dřevo opravdu dostatečně vysušené. Kdyby tomu tak nebylo může docházet k problému nasakování okolní vlhkosti ze vzduchu a následnému mokvání a různým deformacím.
Dřevěná postel
Jaký druh masivu ale vybrat? Nejčastěji narazíme na rozdělení masivu na měkký a tvrdý. Lidé mají nejčastěji tendence přiklonit se k druhé variantě, pod kterou nalezneme dub a buk. Pravdou ale je, že vůbec nejvíce prodávanými postelemi jsou ty, smrkové. Jedná se totiž o cenově levné produkty, které jsou navíc docela pevné, snadno opracovatelné, nabízí velký výběr z odstínů, rozměrů a dají se dobře lakovat. Kresba dřeva ale jemná a méně viditelná než u jiných druhů.
Další variantou měkkého masivu je borovice. Ta už je na tom s kresbou mnohem lépe. Problémem je ale množství vad v podobě suků. Tvrdý dub se pohybuje již v jiných cenových relacích v porovnání s uvedenými dvěma. Tato investice se vám ale vrátí v podobě skvělé odolnosti, pevnosti a životnosti. Špatnou volbou není ale ani buk. Jedinou nevýhodou, kterou za mínus nemusí ale považovat všichni je také méně výrazná kresba.
Pokud už si tedy vyberete kvalitní dřevěnou postel z masivu, která vám bude vyhovovat, nezapomeňte celý nákup završit matrací, za kterou vám vaše záda poděkují.

About amos-ova.cz