Pořizujeme papouška

Krásně zbarvené papoušky všichni s oblibou obdivujeme třeba v zoologických zahradách. Menší papoušky si můžete pořídit i do bytu jako domácí mazlíčky a určitě se s nimi nebudete nikdy nudit. Papoušci jsou společenská zvířata, která potřebují jen vhodnou klec, krmivo a vodu. Když se jim budete pravidelně a trpělivě věnovat, můžete si je za chvíli pěkně ochočit, budou slyšet na své jméno a klidně je můžete nechat proletět i volně po bytě. Navíc, když s nimi budete i mluvit, začnou opakovat slova po vás, takže si budete mít i s kým poklábosit, když budete zrovna sami doma. Ptáci jsou chytrá stvoření a zvláště papoušci. Větší papoušci potřebují logicky také větší prostor a tím pádem i klec. Ale i s těmi menšími bude u vás pořád veselo.

andulky na ruce

·         Andulka vlnkovaná: nejoblíbenější a nejčastěji chovaný malý papoušek v domácnostech. Jsou krásně zbarvené, roztomilé, také hravé a přítulné. Ochočit se dají lehce, chce to pouze se jim věnovat a co nejvíce se snažit aby si zvykli na přítomnost a doteky lidí. Až si získáte jejich důvěru, můžete je nechat létat volně po bytě, budou s vámi klidně jíst i z vašeho talíře, sednou vám na ruku nebo i na hlavu. Uslyší na své jméno, a i když se mluvit učí těžko, lze to. Jen musíte slovo neustále dokola srozumitelně říkat a andulka ho poté bude zkoušet opakovat po vás. Andulky jsou maličcí papoušci a tak jim stačí malá čistá klec, dostatečný přísun čisté vody a krmení. Pro andulky najdete ve zverimexu zob určený přímo pro ně. Dokrmovat je můžete prosem, ale i čerstvým ovocem a zeleninou. Důležitá je také sépiová kost. Tu by měli mít neustále k dispozici v kleci. Dodá jim potřebné minerály a vitamíny a navíc si na ní zbrousí i zobáček.
papoušek korela

·         Korela chocholatá: ta je hned po andulce jedním z nejčastěji chovaných papoušků v domácnostech. Je velikostí trošku větší než andulka, také potřebuje více pohybu, velice ráda totiž létá. Ochočit se dá ale ještě lépe než andulka, také se naučí rychleji a lépe mluvit a je také velmi společenská a veselá. Ke šťastnému životu, potřebuje podobně jako andulka, čistou a dostatečně prostornou klec, krmení a vodu. Zrní koupíte zase ve zverimexu a jinak se doporučuje opět podávat čerstvé ovoce, zeleninu, proso a sépiovou kost. Korela se dožívá při správné péči až dvaceti let a je velmi přátelská, hodí se výborně do domácnosti s malými dětmi.
ptačí klec na okně

·         Papoušek šedý: známí také jako Žako. To už je trošku exotika, ale i on je velmi oblíbený v domácnostech. Jen potřebuje znatelně více místa, protože je o hodně větší než andulka a korela. Jinak je na chov stejně nenáročný a potravu má obdobnou jako ostatní dva papoušci. Létat v zajetí nepotřebuje, potřebuje ovšem hodně pozornosti. Je velmi společenský, lehce si jej ochočíte a až se naučí mluvit, už jej nezastavíte. A pozor, naučí se říkat opravdu všechno, velmi rádi se učí i nadávat.

About amos-ova.cz