K čemu všemu mohou sloužit vestavěné skříně

Je jasné, že každý z nás má mnoho věcí, které potřebuje někam uložit. A jedním z míst, která jsou k tomu určena, se v posledních letech stávají také vestavěné skříně. Jaké je jejich nejběžnější použití? A k čemu všemu je lze vůbec využít?

kuchynskeskrine

Asi všichni si pamatujeme ten v minulosti nejběžnější typ a způsob použití. Nacházel se koneckonců prakticky v každé kuchyni, zvláště v těch panelákových. Ano, řeč je o špajzu, do kterého se dávaly potraviny, které sice nepotřebovaly chladno lednice, avšak přímé sluneční světlo a pokojová teplota jim také příliš nesvědčily.

Patřila sem například mouka, cukr, sůl a podobně. Jistě, vydrželo to déle čerstvé, než kdyby byly uskladněny venku, avšak mělo to i své nevýhody. Tou největší byl fakt, že větrání, které tam bylo, tvořilo volnou cestu pro nejrůznější škůdce, jako potravní moly, mouchy a velmi často myši. Navíc v zimních mrazech to znamenalo, že topení v kuckni bylo méně efektivní, ač to bylo vyváženo tím, že zde byl další tepelný zdroj během vaření.

Vzhledem k výše uvedeným důvodům je pochopitelné, že se od tohoto způsobu využití postupně upustilo. To však neznamená, že by to byl konec vestavěných skříní. Naopak. Našly si nové uplatnění.

lozniceseskrinemi

Nejprve je nutno říci, co je jejich hlavním úkolem. A to je především úspora prostoru. Hodí se tedy především do menších nebo úzkých místností. Příkladem mohou být ložnice, kde slouží jako klasické šatní skříně. Koneckonců především ženy jich mají poměrně dost.

Dále je najdeme ve vstupní chodbě. Ty bývají obvykle poměrně úzké, koneckonců slouží jen k tomu, aby si zde člověk sundal boty a pověsil kabát. Ovšem i boty a bundy zabírají místo, a čím početnější je rodina, která zde bydlí, tím více místa je potřeba.

Není tedy divu, že se vestavěné skříně zde staly poměrně běžným řešením. Umožňují totiž vše uložit, aniž by bylo nutné zabírat místo klasickým nábytkem. A co vy, máte tento typ také doma?

About amos-ova.cz