Nebuďte neustále zamyšlená!

Každý občas jde po ulici a o něčem přemýšlí tak intenzivně, že nevnímá okolí. Ale když je to pravidlem, mělo by se s tím začít něco dělat. Některá z nás se občas ponoří do svých myšlenek, že to může být nebezpečné. Nevšimne si, že vstupuje do vozovky na červenou, může vrazit nejen do kolemjdoucího, ale i kandelábru.
kouřící zrzka
Nejhorší ale je, když začneme v duchu rozebírat například včerejší hádku s partnerem. Pořád dokola si představujeme, jak by reagoval, kdybychom mu odpověděly něco jiného. Nakonec dojedeme k závěru, že je to jeho chyba, protože kdyby se ten pitomec nesmál naší nevydařené večeři, kterou jsme zkoušely prvně, nebyla by naše reakce tak prudká. Přitom ho stačilo upozornit, že je to nový recept, tudíž nevychytaný, takže nemusí být úplně v pořádku. Ale nechceme si připustit naší chybu. Toužíme ho potrestat. Nebudeme s ním mluvit, odmítneme večerní usmiřování, uvaříme jen pro sebe a kdoví jaké jiné „tresty“ nás napadají.
Hodilo by se občas hodit některé věci za hlavu. Nepřemýšlet o nich. Život je krátký na to, abychom si ho ztrpčovaly takovými maličkostmi.
Nebo když vás naštve dítě, protože dostalo špatnou známku, ještě bylo drzé a vy přemýšlíte, jestli váš trest nebyl příliš tvrdý. Už je to za vámi, své slovo nemůžete změnit, tak si jen řekněte, že musíte být na špatné zprávy připravená a ovládat se v rozdávání trestů.
vlasy v obličeji
Občas se z takových zamyšlení stávají trapasy. Nedávno jsem jela autobusem. Stála jsem na místě, kam obvykle bývají kočárky, ale žádný tam nebyl. Koukala jsem z okna a byla, jak jinak, zamyšlená. Najednou mě někdo klepnul do zad a já se otočila. Nějaká žena mi ukázala, že za mnou stojí muž se ženou na vozíku a hulákají na mě, jestli bych je mohla pustit. Omluvila jsem se a s červenající tváří ustoupila jinam. Asi o tři zastávky dál kolem mě vystupovala známá a zdravila mě. V ten moment mi došlo, že to byla ona, kdo mě klepnul, ale já jsem si to ve své zamyšlenosti neuvědomila ani jsem se pak nepodívala. Trapas jako hrom!
Jestli jste na tom stejně, zkuste občas vyjít ven a , užívejte si krásného počasí, nebose těšte, jak budete zkoušet v kabince oblečení.
Kdybyste měla pocit, že neumíte neustále proudící myšlenky vypnout, vzpomeňte si, že při úporném přemýšlení se dělají na čele vrásky, a ty tam určitě nechcete.
Ono ani být duchem nepřítomná, když na vás někdo mluví, není tomu druhému příjemné. Sama to dobře víte.

About amos-ova.cz