Chaluha bublinatá – skvělá mořská řasa, která pomůže s hubnutím a podpoří činnost štítné žlázy

V souvislosti s konzumací sladkovodních i mořských řas jsou nejvíce známé řasa spirulina nebo chlorela. Chaluha bublinatá neboli kelp je stále pořád tak trošku v jejich stínu, což je ale obrovská škoda. Kelp totiž roste jen v čistých mořích, kde je voda velmi bohatá ne cenné látky. Tyto látky pak samotná rostlina obsahuje také a pro lidské zdraví má velmi dobrý vliv.mořské řasy jsou plné zdraví

Když potřebujete doplnit jód i zhubnout

Činnost štítné žlázy je plně závislá na množství jódu. Pokud v těle jód chybí, může být tak ohrožena činnost jednoho z velmi důležitých orgánů v lidském těle. Činnost štítné žlázy podpoříte právě užíváním této mořské řasy, právě proto, že v sobě ukrývá velké množství jódu. Ovšem využití této mořské řasy je mnohem mnohostrannější.chaluha bublinatá je velmi užitečná bylina
Jako bylina se využívá i při redukčních dietách. Úbytku váhy dosáhnete pravidelnou konzumací mořské řasy – kelpu. Nejenže umí nastartovat a zrychlit metabolismus, aby fungoval jak má, zároveň navozuje pocit sytosti, člověk pak nemá takovou chuť na jídlo, nepociťuje hlad, tím logicky méně sní a rychleji hubne.
Užívání chaluhy bublinaté se doporučuje i těhotným ženám nebo těm, kdo se otěhotnět pokouší a nedaří se mu. Je to zejména díky obsahu již zmiňovaného jódu v rostlině. Dále velmi dobře působí na kardiovaskulární systém, snižuje hladinu cholesterolu v krvi i vysoký krevní tlak. Podporuje i růst vlasů a přispívá ke zdravým kloubům.

Jak ji užívat

Jsou dvě možnosti, jak řasu konzumovat. K dostání se buď ve formě prášku, který se dá přidávat do jídla nebo pití, zejména se hodí pro přípravu přírodních šťáv a smoothie. Druhou možností jsou tablety z chaluhy bublinaté. Jde o příjemnější a rychlejší formu užívání, stačí obvykle jedna tableta denně. Zapíjí se velkým množstvím vody a užívá se nejlépe s jídlem. Byla by škoda nevyužít jejich úžasných přírodních vlastností. 

About amos-ova.cz